
Onaards groen en geel kleuren het gloeiend hete landschap rondom de Dallol-vulkaan in het noorden van Ethiopië. Deze buitenaardse wereld is gevuld met hydrothermale poelen die tot de meest extreme omgevingen op de planeet behoren en volgens een nieuwe studie lijken sommigen volledig verstoken van leven.
Verschillende levensvormen op onze planeet hebben zich aangepast om te overleven onder een aantal behoorlijk barre omstandigheden, plaatsen die superheet, superzuur of superzout zijn, om er maar een paar te noemen, zei studie senior auteur Purificación López-García, de onderzoeksdirecteur van het Franse National Center for Scientific Onderzoek.
Maar kan het leven overleven in een enkele omgeving die alle drie de omstandigheden combineert, zoals in de kleurrijke wateren van het hydrothermale gebied van Dallol?
https://www.space.com/life-not-found-most-extreme-pools-dallol-ethiopia.html
https://www.scientias.nl/wetenschappers-ontdekken-een-plek-op-aarde-waar-geen-leven-is/
Laatste bericht: Amerika moet Epstein-documenten vrijgeven Ons nieuwste lid: shelliehagelthor Recente berichten Ongelezen berichten Tags
Forum iconen: Forum bevat geen ongelezen berichten Forum bevat ongelezen berichten
Onderwerp pictogrammen: Niet beantwoord Beantwoord Actief Populair Sticky Afgekeurd Opgelost Privé Gesloten